חיפוש
  • Danny Abramovich

טיפים לכתיבת קורות חיים - עשה ואל תעשה

האם ידעתם כי מגייסים/ות בארגונים עוברים/ות על קורות חיים של מועמד בממוצע 6 שניות בלבד?!

סיבה מצוינת לערוך ולעדכן את קובץ קורות החיים שלכם בצורה הנכונה ביותר ובאופן שיקנה לכם ערך מוסף על פני האחרים.

החלק החשוב ביותר במסמך הוא הפתיח, הפרטים האישיים שלכם. הימנעו מכתיבת יתר ועומס וקבלו טיפים לעשה ואל תעשה בקורות החיים כולל הצעת חלופות טובות שיתנו לכם ערך מוסף בתהליך מציאת התפקיד הבא.


אל תעשה

בראש המסמך ציינו את שמכם ולא את צמד המילים קורות חיים או באנגלית curriculum vitae , הנושא מעמיס ומסית את העין מפרטיכם האישיים.


במידה והייתם מובטלים בפרקי זמן בחייכם, אל תציינו זאת בקורות החיים, ניתן להבין זאת לפי רצף שנות עבודה, המילה יוצרת קונוטציה שלילית.


הימנעו מכתיבת- "כישורי מנהיגות מעולים", דעו שהמשפט הנ"ל שכיח מידי ונמצא באחוז גבוה מאוד בקורות החיים המופצים, כלומר לא ייחודי ולא מוסיף יתרון על פני האחרים.


אל תהיו עמומים! האם צמד המילים ניסיון מעמיק או נרחב כתובות בקורות החיים שלך?


לדוגמא: "ניסיון נרחב בתחום אבטחת המידע/הסייבר", משפט זה כללי מידי, יוצר עמימות ואינו עוזר למגייס/ת להבין מהו הניסיון הספציפי שלך, על אחת כמה וכמה אם מדובר בתפקידים התחלתיים כלומר משרות ג'וניור בארגון. פרטו מהו הניסיון ותחומי האחריות שלכם.


חובה לעשות!

במידה והובלתם לשינוי ארגוני או בתפקיד שלכם ציינו זאת בצורה מפורטת, אילו תהליכים הובלתם אם מדובר בהובלת קהל לקוחות אז מנו מספר/אחוזים/דוגמאות ספציפיות, אם מדובר בהובלת הארגון לעמידה בתקני אבטחת מידע ציינו אלו תקנים. המספרים מדייקים את העין של המגייסת והופכים את ההצלחה שלכם למוחשית. אל תישארו מאחור! עם משפטי מפתח עמומים כגון: ניהול תהליכים מורכבים ...


"תכנון מחדש"- זכרו את צמד המילים האלו והשתמשו בהן, בחירת מילים אלו מעידה כי אתה אדם חדשני ויצירתי ומסוגל להביא לידי ביצוע שינויים אלו.בארגון שעבר שינוי משמעותי בהנהלה או בגודל כוח האדם חשוב לציין את התרומה שלכם לתהליך.

קריטי לציין את ההישגים שלכם בקורות החיים ולא רק את תחומי האחריות, יש טריק נחמד שיכול לגרום להישגים שלכם לבלוט משמעותית ! במקום לציין כי הצלחתם להגיע למטרותיכם ולעמידה ביעדים המובחרים נסו לציין כי הביצוע שלכם התעלה על ביצועם של העמיתים.


לסיכום קובץ קורות החיים מהווה מראה מקצועית ואישית לכן השקיעו זמן בניסוח, הגהה, עימוד ירידה לפרטים היא חשובה מאוד! מסמך מקצועי תמציתי ישיג לכם את הריאיון הטלפוני הבא..

86 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול